طرح توجيهي توليد تلويزيون با روشن کردن مسير سرمايه گذار و توليد کننده به شروع و ادامه کار جهت مي‌دهد. صنعت لوازم خانگي با دامنه‌اي بسيار وسيع و متنوع، قابليت تبديل به مهمترين صنعت توليدات غير نفتي کشور را دارد. کيفيت محصولات اين حوزه از جهت رقابتي بودن؛ وابستگي شديدي به سطح تکنولوژي صنايع بالادستي و بخش‌هاي مختلف علل الخصوص صنعت توليد قطعات برد و پانل‌هاي الکترونيک، صنايع پليمري توليد قطعات و بدنه و صنايع توليد قطعات في مورد نياز دارد. پس توليد لوازم خانگي مي‌تواند موتور محرکه توسعه اشتغال و توليد در کشور باشد. تکيه بر کيفيت و قيمت قابل رقابت با انواع برندهاي خارجي مي‌تواند پاسخگويي مناسبي به تقاضاي بازار داخل و بستري براي صادرات اين محصولات نيز باشد. در ادامه خلاصه‌اي از طرح توجيهي توليد انواع تلويزيون‌ها را شرح داده‌ايم.


براي دريافت مشاوره در زمينه اطلاع از طرح توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مرکز مشاوره کسب و کار کاردوک از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد. 


 


منبع: طرح توجيهي توليد تلويزيون


 


طرح توجيهي توليد تلويزيون | معرفي محصول


طرح حاضر بر ساخت مجموعه‌اي از کالاهاي مورد نياز در محيط هاي خانگي و اداري همانند چاي ساز، آبميوه گيري، اتو بخار برقي، آبسردکن و تلويزيون قابل توسعه است. در فاز نخست پيش امکان‌سنجي برآوردهاي فني و مالي و اقتصادي جهت ساخت تلويزيون ارايه مي‌گردد. براي ارائه سفارش جهت نوشتن طرح توجيهي کليک کنيد.


تلويزيون


تلويزيون به عنوان يک وسيله ارتباطي، داراي يک گيرنده ويژه صدا و تصوير از طريق امواج الکترومعناطيسي است که با تحول تکنولوژي و امکان دريافت امواج از شبکه هاي ماهوره اي کاربرد بسيار وسيع‌تري را به لحاظ کمي و کيفي پيدا کرده است.


نسل‌هاي نوين اين دستگاه امکان دريافت و پخش‌ برنامه بسيار متنوعي را مطابق با سلايق مختلف انسان‌ها فراهم نموده است. بگونه‌اي که اکنون در جهان به عنوان جز لاينفک وسايل خانگي و اداري جاي خود را در زندگي انسان‌ها ثبت کرده است. در اين طرح هدف توليد محصولاتي است که در آن‌ها از تکنولوژي و پلاتفرم‌هاي نوين توليد قطعات استفاده مي‌شود. هم اکنون در جهان انواع تلويزيون LED با کيفيت رقابتي وجود دارد. اين تلويزيون‌ها با کد ايسيک بشرح ذيل در ايران توليد مي‌شوند.


ال اي دي         3230512305


او ال اي دي      3230512307


سه بعدي         3230512308 


در اين طرح توليد محصولات فوق با كيفيت صادراتي مد نظر است.


ويژگي‌هاي فني تلويزيون


توليد تلويزيون در ايران  بايد از استاندارد ملي ايران (به شماره 4582) و آزمون‌هاي مرکز تحقيقات صنايع الکترونيک ايران و استانداردهاي بين المللي آزمون ايمني و سازگاري الکترومغناطيسي تبعيت نمايد. اين استانداردها بر ايمني تلوزيون در شرايط محيطي، پايداري در مقابل نوسانات الکتريکي و مقاومت مطلوب الكترونيكي دستگاه‌ها و قطعات و ترمينال‌ها اتصالات الكتريكي، بستهاي مكانيكي، لامپ‌ها و صفحات تصويري و منابع تغذيه، باتري، سيستم کنترل از راه دور و براي دريافت، گيرنده دريافت سيگنالهاي صوتي و تصويري و همچنين کنترل تابش‌هاي خطرناک دلالت و نظارت دارد.


مواد اوليه توليد تلويزيون


مواد اوليه مورد استفاده در خط توليد نهايي شامل فريم پلاستيکي روي پنل، برد قدرت يا منبع تغذيه، مادر برد اصلي، قاب پلاستيکي بدنه، پنل اصلي LED، بلندگوهاي مستقر درون آن، دستگاه کنترل از راه دور، بردها و ماژول‌هاي الکتريکي، انواع سيم و کابل‌هاي فلت و معمول کانکتوردار، پيچ و مره‌هاي استيل است که براساس دانش فني و پلت فرم هاي منطبق با آخرين تکنولوژي هاي مورد استفاده انواع تلويزيون هاي استاندارد در سطح بين المللي با اام به تضمين کيفيت قطعات از کمپاني‌هاي توليدکننده معتبر در سطح جهان تامين مي‌گردد.


موارد کاربرد تلويزيون  


با توجه به پيشرفت دنياي ارتباطات و فناوري و وجود تعداد زيادي کانال‌ها و ايستگاه‌ها فرستنده امواج تلويزيوني ماهوره‌اي در سطح کره زمين و امکان دسترسي به برنامه تمامي شبکه ها از طريق رسيور و تلويزيون، وجود اين محصول در تمام مراکز خانگي، اداري، تجاري و صنعتي به عنوان يک نياز اساسي ارتباطي و ضروري براي انسان تبديل شده است.


لذا تلويزيون محصولي است که توانسته نيازهاي مختلف تفريحي، آموزشي، بهداشتي و اطلاع رساني انسان‌ها را تامين و به جز لاينفک لوازم مورد استفاده در زندگي مردم تبديل کند. توليد آن متنوع بوده و سزيعاً تابع رشد تکنولوژي است. با توجه به مصرف روز افزون جهت جايگزيني محصولات قديمي و تامين نيازهاي جديد توليد آن بايد خود را با رشد تکنولوژي و نياز بازار هماهنگ نمايد.


طرح توجيهي توليد تلويزيون | دانش فني و استاندارها


در کشورهاي جهان با توجه به استفاده از شبکه برق متناوب 50 يا 60 هرتز استاندارد متفاوتي براي فرستنده‌ها و گيرنده‌هاي تلويزيون شکل گرفته است. در نتيجه استاندارد همه دستگاه‌هاي تلويزيوني در جهان يکسان نيستند؛ بيشتر مشکلات سازگاري بين استانداردهاي تلويزيون در سراسر جهان ناشي از تفاوت اساسي در فرکانس برق مورد مصرف و تبعات تکنيکي آن در ايجاد تصوير متحرک تلويزيوني است.


در اين طرح دانش فني انتخاب شده بر اساس پلت فرم کمپاني هاي بزرگ توليدکننده قطعات تلويوني در دنيا انتخاب شده و اام رعايت کيفيت قطعات مورد مصرف مطابق با آزمون‌هاي استاندارد در اين فرايند بسيار ارزشمند است. چرا که طول عمر محصول تلويزيون بطور عمده وابسته به کيفيت قطعات الکترونيکي آن است.


خط مونتاژ


خط مونتاژ قطعات جهت توليد محصول نهايي همزمان با کنترل کيفيت حين فرايند توليد است. به گونه‌اي که امکان خطا در نصب قطعات به حداقل برسد در اين صورت قطعات منفصله مي‌تواند بر روي خط انتقال نوار نقاله با امکان کار از دو طرف به صورت سلسله مراتبي مطابق طراحي وارد خط توليد شده و توسط پرسنل آموزش ديده بصورت کنترل شده روي شاسي اصلي حاوي پنل نصب و تا انتهاي خط مونتاژ به پيش برود.


سپس محصول مونتاژ شده در بخش کنترل کيفيت تصوير و قطعات مونتاژ شده بصورت نرم افزاري مورد تست قرار مي‌گيرد. در صورت پاس نمودن شاخص‌هاي کيفيت قطعات تصوير و برنامه‌ها مي‌تواند به بخش بسته بندي منتقل و آماده ورود به بازار شود.


طرح توجيهي توليد تلويزيون |  LED


قطعات استاندارد تلويزيون  بصورت CKD درخط توليد بصورت سلسله مراتبي  در روي نوار نقاله متحرک با قابليت کار از دو طرف و مجهز به ابزار دفيق کنترلي پنومانيک و الکتريکي و سيستم‌هاي روشنايي و کنترل کيفيت مونتاژ فيزيکي مي‌شود. در ابتدا اين خط  پانل تلويزيون روي فريم پلاستيکي نگهدارنده قرار گرفته و سپس بسته به نوع مدل و سايز تلويزيون ماژول‌ها و بردهاي الکترونيک شامل برد اصلي، برد اينور ترمبدل ولتاژ ،بلندگوها، پاور برد، برد کنترل، برد صفحه کليد جلو، برد تايمينگ تي اف تي، برد واي سوز يا زد سوز به همراه برقراري ارتباط توسط سيم‌هاي کانکتور فلت و معمول مورد نياز برقراري ارتباط الکتريکي خاص هر مدل بصورت کنترل شده نصب مي‌شوند.


سپس با بسته شده قاب پلاستيکي پشت، تلويزيون بصورت عمودي در خط ويژه بررسي نرم افزاري و فيزيکي کنترل کيفيت برد، تصوير، گيرنده، پاور کورد، سوکت‌ها و پورت‌هاي مختلف، هدفون، يواس پي، شبکه، وي جي اي، ورودي و خروجي صدا و تصوير، خروجي اپتيکال، تيونر آنتن و وايرلس قرار مي‌گيرد. در صورت تطبيق با شاخص‌هاي استاندارهاي فيزيکي و نرم افزاري به بخش بسته‌بندي نهايي محصول منتقل مي‌شود.


طرح توجيهي توليد تلويزيون | بررسي بازار و رقبا


بر اساس آمار رسمي منتشره تا پايان سال 1396 واردات قطعات تلويزيون با پيش کد تعرفه وارداتي 8529 قريب به 585ميليون دلار بوده است. در فرودين سال 1398اين واردات با ارزش ريالي 15116ميليارد ريال معادل 356هزار دلار بوده است.


تعداد کل بنگاههاي توليد انواع تلويريون نسل هاي گذشته و جديد در کشور 172 واحد با ظرفيت اسمي 29ساليانه ميليون دستگاه و سرمايه گذاري ثابت 18799ميليارد ريال مي‌باشد. از اين تعداد 51 واحد با سرمايه گذاري ثابت 8933ميليارد ريال و سرمايه در گردش 7771ميليارد ريال و با ورود 55ميليون يورو ماشين آلات صنعتي با ظرفيت اسمي 12ميليون دستگاه انواع تلويزيون سه بعدي، LED و OLED مشغول هستند.


اين در حالي است که تعدادي از بنگاه‌هاي صنعتي در کشور مشغول به ساخت بخشي از بردهاي الکترونيکي مورد نياز در ساخت تلويزيون‌هاي فوق الذکر هستند و به مرور دانش ساخت ماشين آلات خط مونتاژ نيز بومي شده و نياز به واردات آن نيست.


طرح توجيهي توليد تلويزيون | سرمايه گذاري مورد نياز


بر اساس مطالعات انجام شده احداث يک واحدصنعتي توليد تلويزيون با ظرفيت 50000 دستگاه انواع تلويزيون سه يعدي، LED و OLED معادل 235224 ميليارد ريال سرمايه اوليه نياز دارد. نرخ بازدهي سرمايه گذاري با احتساب 300 روز فعاليت سالانه نزديک به سه سال برگشت سرمايه اوليه خود را خواهد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد ارائه شده است. مسلما با گذشت زمان و تغيير شرايط اقتصادي بايد مطالعات پيش امکاسنجي بروز رساني شود.


مشخصات عمومي طرح

رديفموضوعبرآرودواحد
1زمين 3000متر مربع
2زيربنا کل توليدي ،خدماتي و ستادي )1530متر مربع
3دستگاههاي  خريد  داخلي و خارجي32199ميليون ريال

 


جدول سرمايه گذاري طرح


رديفموضوعهزينه ها  (ميليون ريال )
1سرمايه گذاري ثابت82288
2سرمايه گذاري  درگردش152936
3کل سرمايه گذاري235224
4هزينه توليد ساليانه973197

 


   شاخص هاي مالي

موضوع 
نرخ بازده داخلي IRR28  درصد
دوره برگشت سرمايه3/1

 


طرح توجيهي توليد تلويزيون | مزاياي اجراي طرح


توليد تلويزيون با توجه به سرعت تغيير تکنولوژي و با دارا بودن تنوع بالا به لحاظ فني، سايز و کيفيت تصوير در پاسخ‌گويي به نيازهاي متنوع انساني و بومي سازي بخشي از تکنولوژي ساخت قطعات و بردها مي‌تواند ارزش افزوده مناسبي را ايجاد نمايد. با تکيه بر کيفيت و برندسازي امکان صادرات آن به عنوان يک مزيت بالقوه مي‌تواند باشد. تقاضا و تنوع توليد جذابيت قابل قبولي را براي سرمايه‌گذاري ايجاد مي‌نمايد.


وجود نيروي انساني متخصص در حوزه الکترونيک مزيت است که در بخش تحقيق و توسعه مي‌تواند به بومي سازي ساخت بردها کمک نمايد. توليد و بومي‌سازي ساخت کالاهاي خانگي با برند معتبر در سطح ملي يک مزيت محسوب مي‌شود.


نتايج مطالعات فني، اقتصادي و مالي


توليد انواع تلويزيون بخشي از توليد انواع لوازم برقي خانگي است که مي‌تواند با بومي شدن دانش فني حاصل از مونتاژ محصولات در فاز اول از طريق تحقيق و توسعه کمک شاياني به رشد تکنولوزي توليد در کشور و افزايش صادرات نمايد. در اين راستا امکان اخذ مجوزهاي لازم و تامين زيرساخت طرح‌هاي فني به صورت قانوني فراهم است. اين طرح به عنوان فاز اول مجموعه توليدات لوازم خانگي در ظرفيت‌هاي افتصادي در دستور کار قرارداد جهت اخذ مشاوره و اطلاعات در تمامي مراحل انجام کار  از زمان بررسي اوليه طرح تا پياده سازي و به بهره‌برداري رساندن آن از کارشناسان خيره و با تجربه کاردوک کمک بگيريد.


 


براي دريافت مشاوره در زمينه اطلاع از طرح توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مرکز مشاوره کاردوک از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد. 


 


منبع: طرح توجيهي توليد تلويزيون


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Travis Brandie bitmehr Jeremiah Wesley Christine هاست دانلود Kevin April Roberto